Ballina Lajme nacionale 64 pacientë me Covid të shtruar në spitalin e Pejës, 8 prej...

64 pacientë me Covid të shtruar në spitalin e Pejës, 8 prej tyre në gjendje të rëndë

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
16 persona janë shëruar dhe 8 pacientë me Covid-19 ndodhen aktualisht në gjendje të rëndë në spitalin e Pejës.

Sipas një njoftimi nga autoritetet shëndetësore, në këtë spital janë të shtruar 64 pacientë me koronavirus.

Gjithashtu autoritetet njoftojnë se 43 pacientë janë në oksigjenoterapi.

/abcnews.al/

The post 64 pacientë me Covid të shtruar në spitalin e Pejës, 8 prej tyre në gjendje të rëndë appeared first on Abc News.

---- ---- ----
-----