Ballina Lajme nacionale 6 viktima, 140 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

6 viktima, 140 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1397 testime të realizuara 140 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Shkup-47, Kumanovë-18, Shtip-3, Prilep-7, Tetovë-15, Strugë-3, Veles-03, Manastir-3, Ohër-1, Kavadarcë-2, Gostivar-3, Gjevgjeli-4, Strumicë-4, Kkriva Pallankë-2, Radovish-4, Krushevë-1, Koçan-5, Probishtip-2, Makedonski Brod-1, Berovë-3, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-2 dhe Resnjë-2.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 60 pacientë të shëruar nga virusi korona.

Shkup-25, Kumanovë-9, Shtip-3, Prilep-2, Strugë-3, Ohër-2, Kavadarc-2, Kriva Pallankë-1, Koçan-6, Pehçevë-3, Berovë-1, Dellçevë-1 dhe Kërçovë-2.

Ndërsa 6 pacientë e kanë humbur betejën me koronavirusin. /TV21

The post 6 viktima, 140 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----