Ballina Shëndetësi 6 pije që ju ndihmojnë të qëndroni të hidratuar përgjatë verës

6 pije që ju ndihmojnë të qëndroni të hidratuar përgjatë verës

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mirëpo, është e rëndësishme që t’i kushtoni rëndësi trupit tuaj dhe ta mbani atë të hidratuar, për shkak ju i ndihmoni lëkurës tuaj, sistemin e tretjës, energjinë dhe shumëcka tjetër.

1. Lemonada me kastravec

Lemonada është një pije klasike e verës.Konsiderohet po aq e mirë dhe freskuese sa uji. Limoni ndihmonë në deteksifikimin e trupit dhe ju mban të hidratuar.

2. Ujë me limonë, ginger dhe shije mente

Të gjithë këta përbërës janë të ndryshëm, por kur bashkohen së bashku ndihmojnë në ritjen e imunitetit, në parandalimin e sëmundjeve të barkut, etj.

3. Caj hibiskus i ftohët

Ky lloj i çajit është po aq freskues sa uji dhe limonada.

4. Ujë të gazuar me limon dhe ginger

Edhe pse ky kombinim mund të ju duket i pazakontë, mirëpo kjo përzierje është mjaft përfituese për trupin tuaj.

5. Ujë kokosi

Uji i kokosit është një mënyrë mjaft e mirë për të plotësuar trupin tuaj me energji, në një kohë me temperatura të larta.

6. Ujë me dredhëza

Konsideroni si pije freskuese, është ujë por vetëm me pak shije. /Lajmi.net/ 

---- ----
-----