Ballina Teknologji 5G, tre në pesë telefona do të kushtojnë më pak

5G, tre në pesë telefona do të kushtojnë më pak

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në vitin 2022, dërgesat e telefonave inteligjentë 5G do të arrijnë në 549,3 milionë njësi dhe, nga këto, tre në pesë (60%) do të kushtojnë më pak se 600 dollarë, sipas analistëve të ”Abi Research”.

Sipas analistwve, zhvillimi dhe futja në treg e telefonave më të larmishëm dhe më të lirë do të jetë nxitësi kryesor për miratimin e 5G pas vitit 2021.

----

“Shumë kompani udhëheqëse do të hyjnë më thellë në këtë segment të tregut duke demokratizuar me shpejtësi përvojën 5G dhe duke krijuar një ekosistem më të gjerë,” shpjegojnë studiuesit.

Rënia e ndjeshme e çmimeve të telefonave inteligjentë 5G do të ndikojë në fundin e lartë të tregut duke çuar në ngopje të shpejtë dhe kolaps të rritjes së të ardhurave dhe marzheve të mundshme.

----- ----