Ballina Lajme nacionale 56 të shëruar, 52 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

56 të shëruar, 52 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar 544 gjithsej mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 52vraste pozitive.

Gjatë këtyre orëve janë regjistruar 3 viktima nga COVID-19, duke e çuar numrin e vdekjeve në 630. Ndërsa numri total i rasteve pozitive është 15.758 raste nga 69.652 persona të dyshimtë.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 56 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.787 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.341./21Media

56 TË SHËRUAR DHE 53 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Saturday, October 3, 2020

 

The post 56 të shëruar, 52 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----