Ballina Lajme nacionale 532 gjoba për mos respektim të masave ndaj COVID-19

532 gjoba për mos respektim të masave ndaj COVID-19

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Brenda 24 orëve, 532 qytetarëve të Kosovës iu është shqiptuar gjobë, për mos respektim të masave të vendosura për mbrojtje nga COVID-19.

Veç kësaj policia ka shqiptuar edhe 914 gjoba trafiku.

Në raportin 24 orësh, policia ka njoftuar se në rrugët e Kosovës janë shkaktuar 16 aksidente trafiku me të lënduar dhe 14 të tjerë me dëme materiale.

Në këtë 24 orësh, policia ka arrestuar 10 persona dhe 6 i ka dërguar në mbajtje.

The post 532 gjoba për mos respektim të masave ndaj COVID-19 appeared first on RTV21.

---- ---- ----
-----