Ballina Lajme Bota/Rajoni 518 viktima dhe mbi 5 mijë raste të reja me Covid-19 në...

518 viktima dhe mbi 5 mijë raste të reja me Covid-19 në Meksikë

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në 24 orët e fundit në Meksikë janë regjistruar 5,113 raste të reja me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 518 pacientë me Covid humbën jetën.

Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 2,291,246 raste me Covid dhe 210,812 viktima.

Ndërkohë sipas zyrtarëve të qeverisë dyshohet se shifrat e raportuara për të prekurit me Covid të jenë më të larta se bilanci i publikuar nga Ministria e Shëndetësisë.

The post 518 viktima dhe mbi 5 mijë raste të reja me Covid-19 në Meksikë appeared first on KOHA.

---- ----
-----