Ballina Lajme nacionale 5 viktima, 159 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

5 viktima, 159 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2018 teste të realizuara 159 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona.

Shkup-45, Kumanovë-26, Dibër-9, Shtip-10, Prilep-12, Tetovë-5, Strugë-4, Veles-4, Manastir-2, Ohër-2, Kavadarc-7, Gostivar-6, Gjevgjeli-3, Strumicë-4, Kriva Pallankë-6, Koçan-2, Probishtip-2, Pehçevë-3, Berovë-1, Dellçevë-3, Kratovë-1, Sveti Nikollë-1 dhe Kërçovë-1.

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 212 pacientë të shëruar nga korona virusi.

Shkup-35, Kumanovë-42, Shtip-49, Prilep-3, Tetovë-10, Strugë-2, Manastir-4, Ohër-1, Gostivar-45, Strumicë-2, Kriva Pallankë-1, Radovish-6, Probishtip-6, Makedonski Brod-3, Sveti Nikollë-1 dhe Këçovë-2.

Betejën me virusin korona e kanë humbur 5 pacientë. Dibër-2, Shkup-1, Kërçovë-1 dhe Demir Hisar-1./TV21

The post 5 viktima, 159 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----