Ballina Lajme nacionale 5 policë dhe 2 protestues të plagosur gjatë protestës

5 policë dhe 2 protestues të plagosur gjatë protestës

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ministria e Shëndetësisë informon se aktualisht po marrin shërbim në spitalin e Traumës pesë punonjës të policisë dhe dy protestues, të lënduar gjatë protestës së dhunshme të zhvilluar në Tiranë.

Njëri prej punonjësve të rendit është me dëmtime më serioze.

Ndërkohë, gjatë protestës të zhvilluar ditën e djeshme, kanë marrë shërbim në spitale 16 punonjë të policisë dhe dy protestues, ku njëri prej punonjësve të rendit ka patur dëmtime serioze të syrit, me prognozë mjaft të rëndë./vizionplus

The post 5 policë dhe 2 protestues të plagosur gjatë protestës appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----