Ballina Lajme nacionale 46 viktima dhe mbi 1 mijë raste me Covid-19 në Greqi

46 viktima dhe mbi 1 mijë raste me Covid-19 në Greqi

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
46 pacientë me koronavirus kanë humbur jetën në Greqi gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë në 7, 167 viktima.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 1,134 persona kanë rezultuar pozitive ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve që kanë filluar që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 22,281 të prekur, 95,8% prej të cilëve janë burra, kryesisht të moshës mbi 70-vjeç.

Sipas autoriteteve shëndetësore numri i pacientëve të intubuar është në 564 pacientë, ku mosha mesatare e tyre është 68-vjeç.

/abcnews.al/

The post 46 viktima dhe mbi 1 mijë raste me Covid-19 në Greqi appeared first on Abc News.

---- ----
-----