Ballina Sport 40 sekonda “luftë”, shikoni si e shkatërroi McGregor kundështarin (FOTO)

40 sekonda “luftë”, shikoni si e shkatërroi McGregor kundështarin (FOTO)

136
SHPËRNDAJE

McGregor ka bërë një rikthim të fuqishëm në UFC, ku mposhti për vetëm 40 sekonda kundërshtarin e tij, Donald Cerrone.

Goditjet e McGregor ishin të forta dhe fatale për kundërshtarin e tij. Irlandezi e goditi Cerronen me këmbë dhe grushte në fytyrë duke i shkaktuar atij plagë të mëdha.

Me disa goditje të fuqishme nga Mc Gregor, gjyqtari u detyrua ta ndërpresë takimin vetëm pas 40 sekondave, duke i dhënë fitoren irlandezit.

Kujtojmë që kjo ishte ndeshja e parë e McGregor në UFC që kur kushte pësuar humbje nga Khabib Nurmagomedov më 2018.