Ballina Lajme Bota/Rajoni 31 fotot e pabesueshme/ Ja si po mbrohen kinezët nga virusi vdekjeprurës

31 fotot e pabesueshme/ Ja si po mbrohen kinezët nga virusi vdekjeprurës

295
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Koronavirusi mund të pësojë mutacione e të bëhet edhe më vdekjeprurës ndërsa vazhdon të përhapet, thonë ekspertë të virologjisë.

Paralajmërimi i tyre pasi numri i vdekjeve nga shpërthimi epikdemik mbërriti në 259 dhe ai i përgjithshëm i rasteve të prekura mbërriti në 12 mijë.

Autoritetet në Kinë dhe gjetkë aktualisht po punojnë shumë për të frenuar përhapjen e virusit. Ndër grupet që po tentojnë krijimin e një vaksine në kohë rekord është dhe Laboratori Australian i Shëndetit të Kafshëve në Organizata Kërkimore Shkencore dhe Industriale e Commonëealth (CSIRO), agjensia qeveritare australiane përgjegjëse për kërkimin shkencor. Ndërkohë kinezët kanë improvizuar maska me çfarë u është gjetur pranë. Ata nuk kanë ngurruar të përdorin bidona, lëkurë portokalli, madje edhe reçipeta. Shihni FOTOT.

---- ----
----
-----
-----