Ballina LifeBizare 280 km/h me biçikletë/ 45-vjeçari britanik thyen çdo rekord (VIDEO)

280 km/h me biçikletë/ 45-vjeçari britanik thyen çdo rekord (VIDEO)

16
SHPËRNDAJE

Një çiklist ka arritur më shumë se 280 km / orë (174 milje / orë) pasi u lidh me pjesën e prapme të një Porsche në një pistë ajrore.

Neil Campbell, 45 vjeç, theu një rekordin e mëparshëm prej 167mph, duke përdorur një biçikletë të ndërtuar posaçërisht, e cila kapi vlerën e 15,000 paundëve.

Arkitekti nga Essex u tërhoq në Elvington Airfield në North Yorkshire nga Porsche Cayenne, më pas u lirua për të kaluar nëpër portën e kohës nën fuqinë e tij.

Rekordi i mëparshëm për një burrë u vendos nga një kalorësi Hollandez në 1995.

Campbell, nga Little Horkesley, tha se ai ishte i emocionuar dhe i lehtësuar pasi arriti shpejtësinë më të madhe me biçikleta për një mashkull. “Ekipi funksionoi jashtëzakonisht mirë”- shtoi ai.

-----