Ballina Lajme Bota/Rajoni 28 vjet për të vërtetën, nëna përqafon të birin që ia ngatërruan...

28 vjet për të vërtetën, nëna përqafon të birin që ia ngatërruan aksidentalisht gjatë lindjes

99
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një nënë ka shpërthyer në lot, teksa përqafon djalin e saj biologjik, për herë të parë pas 28 vitesh, pasi ia ndërruan aksidentalisht gjatë lindjes. Momenti emocionues është fiksuar me atë të një video. Nënë e bir, nga Kina, u takuan pasi para dy muajsh, gruaja zbuloi se fëmija që kishte rritur për 28 vite nuk ishte i saj.

Jiang Yanli, mësoi rreth lajmit tronditës përmes një testi AND-je. Djali që ajo kishte rritur prej vitesh dhe që mendonte se ishte fëmija i saj, Zhang Qi, ishte diagnostikuar me kancer dhe Jiang, kishte vendosur të dhuronte një pjesë të mëlçisë të saj, që do t’i vinte në ndihmë për t’u kuruar.

----

Por pas analizave rezultoi se llojet e tyre të gjakut nuk përputheshin. Ndërkaq, me ndihmën e policisë lokale, Jiang arriti më në fund të bashkohet me djalin e tyre biologjik, Guo Ming. Tashmë Guo, oficer policie, është martuar dhe ka dhe një djalë të vogël.

----- ----