Ballina Lajme nacionale 28 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

28 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 3084 testime të realizuara, 1093 persona janë diagnostifikuar me virusin korona.

Shkup-431, Kumanovë-57, Dibër-14, Shtip-41, Prilep-60, Tetovë-41, Strugë-29, Veles-55, Manastir-37, Ohër-37, Kavadarc-44, Gostivar-94, Gjevgjeli- 14, Strumicë-18, Kriva Pallankë-7, Radovish-11, Krushevë-8, Koçan-13, Probishtip-2, Makedonski Brod -2, Vallandovl-3, Vinic-3, Dellçevë-7, Kratovë-1, Sveti Nikollë -20, Kërçovë-15, Resnjë-10 dhe Negotinë-19.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 819 pacientë të shëruar nga korona virusi, ndërkaq 28 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19./TV21

The post 28 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----