Ballina Lajme nacionale 28 të vdekur dhe 1120 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

28 të vdekur dhe 1120 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Siç informojnë nga Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, në 24 orët e fundit nga 2993 testime të realizuara, 1120 persona janë diagnostifikuar me Covid-19.

Shkup-507, Kumanovë-60, Shtip-30, Prilep-52, Tetovë-37, Strugë-35, Veles-31, Manastir-36, Ohër-49, Kavadarc-33, Gostivar-56, Gjevgjeli-8, Strumicë- 43, Kriva Pallankë-6, Radovish-10, Krushevë-3, Koçan-16, Probishtip-2, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-1, Pehçevë-6, Berovë-15, Vallandovë-5, Vinic-7, Dellçevë -25, Kratovë-2, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-16, Resnjë-8 dhe Negotinë-16.

Instituti i Shëndetit Publik gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 916 pacientë të shëruar nga virusi korona, ndërsa 28 pacientë nuk kanë mundur të fitojnë betejën me koronavirusin./21Media

The post 28 të vdekur dhe 1120 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----