Ballina Lajme nacionale 26 të vdekur e 1161 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë...

26 të vdekur e 1161 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka informuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 26 persona që kanë qenë të prekur me Covid-19, ndërsa janë shënuar edhe 1 mijë e 161 raste të reja me Covid-19.

Rastet e reja: Shkup-410, Kumanovë-54, Dibër-19, Shtip-54, Prilep-59, Tetovë-58, Strugë-25, Veles-55, Manastir-75, Ohër-51, Kavadarc-55, Gostivar-38, Gjevgjeli- 38, Strumicë-27, Kriva Pallankë-10, Radovish-14, Krushevë-1, Koçan-28, Probishtip-7, Demir Hisar-3, Makedonski Brod-2, Pehçevë-1, Berovë-1, Vallandovë-5, Vinic -2, Dellçevë-5, Kratovë-3, Sveti Nikollë-18, Kërçovë-12, Resnjë-7 dhe Negotinë-24.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 806 pacientë të shëruar nga korona virusi, ndërkaq, kanë vdekur 26 pacientë që kanë qenë të prekur me Covid-19./21Media

The post 26 të vdekur e 1161 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----