Ballina Lajme nacionale 25 të vdekur dhe 365 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

25 të vdekur dhe 365 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informoi se në 24 orët e fundit nga 947 testime të realizuara, 365 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Shkup-126, Kumanovë-27, Shtip-19, Prilep-9, Tetovë-33, Veles-26, Manastir-7, Ohër-2, Kavadarcë-25, Gostivar-22, Gjevgjeli-12, Strumicë-7, Kriva Pallankë -4, Radovish-5, Krushevë-1, Koçan-2, Probishtip-1, Makedonski Brod-1, Berovë-1, Kratovë-1, Sveti Nikollë-5, Kërçovë-3, Resnjë-3 dhe Negotinë-23.

Ndërsa Instituti i Shëndetit Publik gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 1059 pacientë të shëruar nga koronavirusi, ndërkaq, 25 persona e kanë humbur betejën me Covid-19./21Media

The post 25 të vdekur dhe 365 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----