Ballina Lajme nacionale 25 të vdekur dhe 1182 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë...

25 të vdekur dhe 1182 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informoi se gjatë 24 orëve të fundit vdiqën 25 personaqë ishin të prekur me Covid-19, ndërsa, nga 3109 testime të realizuara 1182 persona  rezultuan pozitivë me Covid-19.

Shkup-544, Kumanovë-48, Shtip-31, Prilep-50, Tetovë-75, Strugë-27, Veles-41, Manastir-28, Ohër-38, Kavadarc-30, Gostivar-66, Gjevgjeli-17, Strumicë- 22, Kriva Pallankë-8, Radovish-8, Krushevë-7, Koçanë-13, Probishtip-9, Demir Hisar-3, Makedonski Brod-6, Berovë-4, Vallandovë-12, Vinic-8, Delçevë-4, Sveti Nikollë-6, Kërçovë-55, Resnjë-4 dhe Negotinë-18.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit regjistroi 707 pacientë të shëruar nga Covid-19, raporton TV21.

Shkup-375, Kumanovë-33, Shtip-22, Prilep-46, Tetovë-53, Veles-29, Manastir-3, Ohër-2, Kavadarc-17, Gostivar-21, Gevgelija-18, Strumicë-15, Kriva Pallankë -1, Radovish-3, Krushevë-2, Koçan-20, Probishtip-3, Dojran-3, Pehçevë-4, Berovë-3, Vallandovë-2, Dellçevë-3, Kratovë-3, Sveti Nikollë-9 dhe Negotino -17.

Ndërkaq, në 24 orët e fundit vdiqën 25 persona që ishin të prekur me Covid-19./21Media

The post 25 të vdekur dhe 1182 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut appeared first on RTV21.

---- ---- ----
-----