Ballina Lajme nacionale 23 të vdekur dhe 659 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

23 të vdekur dhe 659 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Siç informojnë nga Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, gjatë 24 orëve të fundit nga 1715 testime të realizuara, 659 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Shkup-248, Kumanovë-18, Dibër-1, Shtip-8, Prilep-33, Tetovë-40, Strugë-39, Veles-33, Manastir-46, Ohër-47, Kavadarc-14, Gostivar-21, Gjevgjeli- 1, Strumicë-2, Kriva Pallankl-4, Radovish-3, Koçan-14, Demir Hisar-3, Makedonski Brod-1, Pehçevë-1, Berovë-11, Vallandovë-1, Vinic-11, Dellçevë-5, Sveti Nikollë-17, Kërçovë-4, Resnjë-12 dhe Negotinë-21.

Në 24 orët e fundit, Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 774 pacientë të shëruar nga koronavirusi, ndërkaq 23 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19./21Media

The post 23 të vdekur dhe 659 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----