Ballina Lajme nacionale 23 pacientë me Covid-19 në Spitalin e Pejës, 3 në gjendje të...

23 pacientë me Covid-19 në Spitalin e Pejës, 3 në gjendje të rëndë

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

23 pacientë me COVID-19 po trajnohen në Spitalin e Pejës. Nga spitali kanë njoftuar se një pacientë është në respirator dhe 3 pacientë janë në gjendje të rëndë.

Ndërsa 14 të tjerë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi.

“Aktualisht po trajtohen 23 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve:1 pacientë është në Respirator, 14 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 3 pacientë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e Spitalit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 235 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.

The post 23 pacientë me Covid-19 në Spitalin e Pejës, 3 në gjendje të rëndë appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----