Ballina Lajme nacionale 22 të vdekur dhe mbi 100 raste të reja në Maqedoninë e...

22 të vdekur dhe mbi 100 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut njoftoi se në 24 orët e fundit vdiqën 22 persona që ishin të prekur me Covid-19, ndërsa u konfirmuan edhe 129 raste të reja, derisa u shëruan 1122 persona.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në vend ka arritur në 78.434 të infektuar, 55.155 janë shëruar, 2.314, ndërkaq numri i rasteve aktive është 20.965

Rastet e reja:

Shkup 63

Prilep  14
Kavadar  12
Tetove  7
Kumanovë  4
Shtip  4
Veles  4
Gjevgjeli  4
Kërçove  3
Ohër  2
Gostivar  2
Manastir  1
Strumicë  1
Kriva Pallankë 1
Radovish  1
Koçan  1
Pehçevë  1
Berovë  1
Vinicë  1
Dellçevë  1
Negotinë  1

Pacientët e shëruar:

Shkup 275
Manastir 89
Kavadar 84
Dellçevë 79
Prilep  67
Kërçovë  62
Veles  51
Gostivar  43
Vinicë  41
Negotinë  38
Dibër  35
Tetove  34
Kumanovë  29
Shtip  25
Resnjë  24
Berovë  21
Gjevgjeli  20
Koçan  17
Strumicë  15
Kriva Pallankë  14
Probishtip  13
Sveti Nikollë 11
Ohër  8
Radovish  7
Pehçevë  7
Demir Hisar  5
Vallandovë  3
Strugë  3
Krushevë  2

Rastet e aktive:

Shkup 33844, аktive 11609
Tetovë 4609, аktive 970
Kumanovë 4469, аktive 576
Prilep 3945, аktive 792
Shtip 3193, аktive 362
Gostivar 3231, аktive 657
Manastir 2867, аktive 716
Veles 2603, аktive 568
Strumicë 2158, аktive 619
Ohër 2218, аktive 627
Strugë 1904, аktive 404
Kërçovë 1512 аktive 275
Kavadar 1892, аktive 557
Koçan  1516, аktive 254
Sveti Nikole 1010, аktive 146
Gjevgjeli  1060, aktive 314
Negotinë 924, аktive 339
Dibër 590, аktive 136
Resnjë 600, аktive 149
Dellçevë 643, аktive 211
Kriva Pallankë  567 аktive 121
Radovish 578, аktive 133
Vinicë 430, аktive 65
Berovë 469, аktive 76
Probishtip 428, аktive 52
Vallandovë 274, аktive 55
Demir Hisar 227, аktive 39
Makedonski Brod 208, аktive 33
Kratovë 181, аktive 24
Krushevë 155, аktive 68
Pehçevë 129, аktive 15./21Media

The post 22 të vdekur dhe mbi 100 raste të reja në Maqedoninë e Veriut appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----