Ballina Lajme nacionale 22 të vdekur dhe 881 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

22 të vdekur dhe 881 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Nga Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2902 testime të realizuara, 881 persona janë diagnostifikuar me virusin korona.

Shkup-425, Kumanovë-40, Dibër-1, Stip-17, Prilep-55, Tetovë-32, Strugë-24, Veles-23, Manastir-39, Ohër-33, Kavadarc-22, Gostivar-30, Gjevgjeli- 10, Strumicë-35, Kriva Pallankë-7, Radovish-5, Koçan-23, Probishtip-4, Demir Hisar-4, Makedonski Brod-3, Berovë-1, Vinic-1, Dellçevë-8, Kratovë-3, Sveti Nikollë-1, Kërçovë-12, Resnjë-4 dhe Negotinë-19.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 806 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërkaq janë regjistruar 22 viktima./21Media

The post 22 të vdekur dhe 881 raste të reja me koronavirus në Maqedoni appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----