Ballina Lajme nacionale 22 të vdekur dhe 561 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

22 të vdekur dhe 561 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

----

Shkup-271, Kumanovë-29, Dibër-2, Shtip-19, Prilep-33, Tetovë-26, Strzgë-3, Veles-20, Manastir-17, Ohër-11, Kavadarc-18, Gostivar-10, Gjevjgeli-15, Strumicë-32, Kriva Pallankë-3, Radovish-2, Krushevë-1, Koçan-12, Probishtip-4, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-2, Berovë-8, Vinicë-1, Dellçevë-1, Kratovë-3, Sveti Nikollë-5, Kkërçovë-6, Resnjë-2 dhe Negotinë-4.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 197 pacientë të shëruar.

Shkup-91, Kumanovë-7, Shtip-8, Prilep-18, Tetovë-13, Strugë-4, Veles-3, Manastir-4, Ohër-3, Gostivar-3, Gjevgjeli-4, Strumicë-16, Radovish-2, Koçan-9, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-1, Vallandovë-2, Sveti Nikollë-4 dhe Kërçovë-4.

Në 24 orët e fundit betejën me virusin korona e kanë humbur 22 pacientë.

Shkup-7, Dibër-2, Veles-2, Manastir-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-2, Kumanovë-1, Prilep-1, Strugë-1, Koçan-1, Dellçevë-1./21Media

The post 22 të vdekur dhe 561 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni appeared first on RTV21.

----- ----