Ballina Lajme nacionale 21 viktima dhe 947 të infektuar me COVID në 24 orë e...

21 viktima dhe 947 të infektuar me COVID në 24 orë e fundit në Maqedoninë e Veriut

6
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Maqedonia e Veriut ka regjistruar ditën e sotme shifra të larta të të infektuarve me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar për 21viktima dhe 947 të prekur nga COVID-19.

Të dhënat i referohen testimit të 3.450 testimeve ndërsa njoftohet edhe për 397 persona të shëruar nga COVID-19.

Sipas raportit të publikuar, në Shkup kanë humbur jetën gjashtë persona (91, 90, 87, 66, 68, 78) në Berovë tre persona ( 59,51,70) nga dy në Kumanovë (72, 71) Negotinë ((79,78), Gjevgjeli (59 dhe 83 vjeç) dhe nga një viktimë në qytetet e Koçanës (66), Krushevës (74), Bogdancit (54) dhe Demir Kapisë (75).

Është raportuar se 19 persona kanë ndërruar jetë në spitale, ndërsa dy të tjerë në shtëpitë e tyre. Numri më i madh i të infektuarve vazhdon të jetë në Shkup, gjithsej 453 raste/mv.abcnews.al

The post 21 viktima dhe 947 të infektuar me COVID në 24 orë e fundit në Maqedoninë e Veriut appeared first on Abc News.

---- ----
-----