Ballina Sport 20 vjet karrierë, Samuel E’to i thotë lamtumirë futbollit

20 vjet karrierë, Samuel E’to i thotë lamtumirë futbollit

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kishte dashurinë e të gjithë tifozëve për plot 20 vjet.

Por së fundmi legjenda e Kamerunit Samuel E’to ka vendosur që t’i japë fund karrierës futbollistike, pas përfundimit të kontratës më Qatar FC.

Sulmuesi 38 vjeçar e njoftoi lajmin në llogarinë e tij në Insatgram.

Fundi. Drejt një sfide të re. Faleminderit të gjithëve, Dashuri e madhe.

E’to la pas në karrierë të shkëlqyer. Autori i 199 paraqitjeve me fanellën e Barcelonës, Samuel ka fituar shumë tituj gjatë karrierës së tij, si për shembull tre Champions League (2006 dhe 2009 me Barça, 2010 me Inter), dy Kupa Kombet e Afrikës me Kamerun (2000 dhe 2002) ose një titull kampion Olimpik.

The post 20 vjet karrierë, Samuel E’to i thotë lamtumirë futbollit appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ----
----
----- ----
-----