Ballina Lajme nacionale 20 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, një në...

20 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, një në gjendje më të rëndë

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

20 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës. Nëntë pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi e një pacient është në gjendje më të rëndë shëndetësore.

“Aktualisht po trajtohen 20 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 9 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 1 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 210 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.

The post 20 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, një në gjendje më të rëndë appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----