Ballina Lajme Bota/Rajoni 19-vjeçari përdhunon dhe masakron 8 herë me thikë mësuesen (FOTO)

19-vjeçari përdhunon dhe masakron 8 herë me thikë mësuesen (FOTO)

90
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një adoleshent pranoi në gjyq vrasjen makabre të një mësueseje të re futbolli të cilën e kishte goditur tetë herë me thikë në kurriz.

Joseph Trevor, 19 vjeç, u deklarua fajtor për vrasjen e shoqes së shkollës Megan Newton, 18 vjeçe, vitin e kaluar në Stoke të Britanisë. Megan ishte sulmuar pasi kishte ftuar Trevor në shtëpinë e saj, pasi ai ishte tepër i dehur për të shkuar në shtëpi.

Prokurori Adrian Keeling tha në gjykatën e Stafford: “Ai e përdhunoi dhe e vrau atë natën e 20 prillit, në shtëpinë e saj.

Trevor ishte parë më vonë duke ecur në një urë pasi kishte marrë “një përzierje drogash dhe pijesh”.

Trupi i Megan u gjet nga stafi i kompleksit të apartamenteve të bamirësisë Arch që sensibilizon për kauza si abuzimi shtëpiak dhe të qenit të pastrehë.

---- ----
----
-----
-----