Ballina Lajme nacionale 19 viktima dhe 541 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

19 viktima dhe 541 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 19 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 541 raste të reja në Maqedoninë e Veriut.

Sipas statistikave të fundit rezulton se rastet e reja janë konfirmuar në Shkup – 290, Prilep – 43, Tetovë – 22, Ohër – 21, Gostivar – 19, Kavadar, Manastir dhe Gjevgjeli nga 16, Veles – 15, Shtip dhe Strumicë nga 13, Resnjë – 12, Negotinë – 10, Kumanovë – 7, Bogdanci – 5, Koçan dhe Sveti Nikollë nga 4, Strugë, Probishtip dhe Demir Kapi nga 3, Vallandovë dhe Pehçevë nga 2, Kërçovë dhe Radovish nga 1.

Gjithashtu gjatë orëve të fundit janë konfirmuar të shëruar 521 pacientë të shëruar nga koronavirusi

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid është  112.646, numri i pacientëve të shëruar është 97.687, mes të cilëve kanë humbur jetën 3.319, pacientë.e.su./abcnews.al

The post 19 viktima dhe 541 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni appeared first on Abc News.

---- ----
-----