Ballina Lajme nacionale 19 të vdekur dhe 982 raste të reja me Covid-19

19 të vdekur dhe 982 raste të reja me Covid-19

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

19 persona që kanë qenë të prekur me Covid-19 kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, ndërsa janë kofirmuar edhe 982 raste të reja me Covid-19.

Rastet e reja: Shkup-456, Kumanovë-24, Dibër-2, Shtip-23, Prilep-69, Tetovë-36, Strugë-38, Veles-26, Manastir-45, Ohër-42, Kavadarc-43, Gostivar-34, Gjevgjeli- 14, Strumicë-28, Kriva Pallankë-2, Radovish-7, Krushevë-2, Koçan-15, Probishtip-3, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-3, Pehçevë-4, Vallandovë-7, Vinic-6, Dellçevë -15, Kratovë-1, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-16, Resnjë-7 dhe Negotinë-9.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 556 pacientë të shëruar nga Covid-19./21Media

The post 19 të vdekur dhe 982 raste të reja me Covid-19 appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----