Ballina Lajme nacionale 178 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

178 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

 

 

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1368 testime të realizuara, 178 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Të infektuarit janë nga: Shkup-42, Kumanovë-19, Dibër-1, Shtip-1, Prilep-16, Tetovë-14, Strugë-5, Veles-5, Manastir-4, Ohër-3, Kavadarc-1, Gostivar-11, Gjevgjeli-4, Strumicë-13, Kriva Pallankë-2, Radovish-2, Koçan-17, Probishtip-2, Makedonski Brod-1, Vallandovë-3, Vinicë-1, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-1 dhe Kërçovë-8.

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 71 pacientë të shëruar nga korona virusi.

Të shëruarit janë nga: Shkup-25, Kumanvë-11, Shtip-10, Prilep-7, Strugë-5, Ohër-3, Kavadarc-1, Gostivar-1, Kriva Pallankë-3, Koçan-3, Probishtip-1 dhe Berovë-1.

Ndërkaq për 24 orë, katër pacientë e kanë humbur betejën me virusin korona./TV21

The post 178 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut appeared first on RTV21.

---- ----
-----