Ballina AKTUALE 171 të infektuar me koronavirus në Serbi

171 të infektuar me koronavirus në Serbi

619
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Deri në orën 19:00, në Serbi janë regjistruar 171 raste të virusit korona.

Që nga raporti i fundit prej 8 orësh, janë testuar mostra nga 48 individë, 22 prej të cilëve janë pozitivë dhe 26 negativë për virusin e ri të koronës.

----

Nga 22 raste të konfirmuara që nga raporti i fundit, 17 janë shtruar në spital, por pa komplikime, në gjendje të mirë të përgjithshme, ndërsa pesë kanë një pamje klinike më të lehtë dhe janë në shtëpi.

Një total prej 672 personash u testuan në laboratorin kombëtar të referimit të Institutit Torlak që plotësuan kriteret për përcaktimin e çështjes.

Për gjithnjë informacionin më të saktë, më të shpejtë dhe më të besueshëm, lexoni Bujanoci.Net./BujanociNet/

----- ----