Ballina Lajme nacionale 164 raste të reja dhe 3 viktima në Shqipëri

164 raste të reja dhe 3 viktima në Shqipëri

15
SHPËRNDAJE

 

Tre viktima dhe 164 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri. Rastet e reja kanë rezultuar pas 872 testimeve të kryera gjatë 24 orëve të fundit.

Ndërkohë situata vijon të jetë e njëjtë në spitale ku aktualisht janë 188 pacientë të shtruar.

21 persona janë në terapi intensive ndërsa 7 janë në intubim.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 51 të shëruar. /oranews

The post 164 raste të reja dhe 3 viktima në Shqipëri appeared first on RTV21.

-----