Ballina Lajme nacionale 15 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

15 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19 kanë vdekur 15 persona.

----

Shkup-7, Veles-3, Gjevgjeli-2, Resnjë-1, Dellçevë-1 dhe Ohër-1.

Njoftohet, se nga 2236 testime të realizuara, 628 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Shkup-353, Kumanovë-33, Shtip-13, Prilep-26, Tetovë-33, Strugë-11, Veles-34, Manastir-28, Ohër-17, Kavadarc-7, Gostivar-7, Strumicë-20, Kriva Pallankë-6, Radovish-2, Probishtip-3, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-2, Berovë-2, Vinicë-1, Dellçevë-4, Sveti Nikollë-6, Kërçovë-6, Resnjë-1 dhe Negotinë-2.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 531 të shëruar nga virusi korona.

Shkup-281, Dibër-12, Shtip-6, Prilep-9, Tetovë-31, Strugë-4, Veles-9, Manastir-15, Ohër-8, Kavadarc-9, Gostivar-11, Gjevgjeli-10, Strumicë-14, Kriva Pallankë-12, Radovish-3, Koçan-15, Probishtip-1, Pehçevë-2, Berovë-9, Vallandovë-2, Vinicë-6, Dellçevë-31, Kratovë-1, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-7 dhe Negotinë-2./TV21

The post 15 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut appeared first on RTV21.

----- ----