Ballina Lajme nacionale 15 viktima dhe mbi 1 mijë raste me Covid në Maqedoninë e...

15 viktima dhe mbi 1 mijë raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------
Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut raportoi 1,216 raste të reja me koronavirus nga 3,761 testime të realizuara.

Sipas autoriteteve shëndetësore në 24 orët e fundit 15 pacientë nuk e kanë fituar betejën me sëmundjen e rëndë, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 3,403 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik sqaron se 111 pacientë fatmirësisht janë shëruar.

/abcnews.al/

The post 15 viktima dhe mbi 1 mijë raste me Covid në Maqedoninë e Veriut appeared first on Abc News.

---- ----
-----