Ballina Lajme Bota/Rajoni 14 vendet që do të lejohen të hyjnë në BE nga 1...

14 vendet që do të lejohen të hyjnë në BE nga 1 korriku

553
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

BE ka publikuar listën me 14 vende, shtetasit e të cilëve konsiderohen “të sigurt” për t’u lejuar nga 1 korriku, pavarësisht pandeminë. Mediat e huaja shkruajnë se Brazili, SHBA dhe Rusia nuk janë në listën e aprovuar.

Lista e plotë e vendeve, shtetasit e të cilëve do të lejohen të hyjnë në Evropë është si më poshtë:

Algjeri

Australi

Kanada

Gjeorgji

Japoni

Mali i Zi

Marok

Zelanda e Re

Ruanda

Serbia

Koreja e jugut

Tajlandë

Tunizia

Uruguai

---- ----
----
-----
-----