Ballina AKTUALE 14 raste të reja pozitiv me COVID-19 në Bujanoc

14 raste të reja pozitiv me COVID-19 në Bujanoc

211
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Nga mostrat e marrura dje, sot jan komfirmuar se të infektuarëve me COVID-19, në Bujanoc u jan shtuar edhe 14 pacienta të rinjë, gjë që e çoi numrin e njerëzve që jan të infektuar me COVID-19, në 55 brenda javës.

Për dy ditët e fundit, nuk ka asnjë të infektuar brenda punonjësve të institucionit shëndetësor Bujanoc.

Ndërsa spitali COVID-19, i Qendrës Shëndetësore për regjionin e Vrajës mund të presë edhe 7 pacientë të tjerë.

Aktualisht, 153 persona janë të shtruar në spital, nga të cilët 147 janë pozitivë të infektuar me COVID19, dhe 150 kanë bronkopneumoni.

Janë 46 pacientë që mbështesin oksigjenin./Bujanovacka/

---- ---- ----
-----