Ballina LifeBizare 14 ndërtesa fantastike që ju çojnë në një univers paralel

14 ndërtesa fantastike që ju çojnë në një univers paralel

70
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Imazhe të ndërtesave fantastike

Të gjithë kanë dëgjuar për 7 mrekullitë e botës që nga kohërat e lashta. Por, besoni apo jo, ka edhe ndërtesa më madhështore që meritojnë vëmendjen tuaj.

Sipas Bright Side ka disa ndërtesa moderne, që mund të plotësojnë listën e mrekullive.

Më poshtë ju sjellim disa imazhe të 14 ndërtesave të ndryshme nëpër botë, të cilat janë vërtet mahnitëse./21Media

Ndërtesa Lotus në Wujin, Kinë

Një hotel i jashtëzakonshëm në Alpe

Tempulli Lotus në fshatin Bahapur, Indi

Shtëpitë kubike të Roterdamit, Holandë

Atomiumi në Bruksel, Belgjikë

Qyteti i Arteve dhe Shkencave në Valenci, Spanjë

Heydar Aliyev Center në Baku, Azerbajxhan

Qendra tregtare Emporia në Malmo, Suedi

La Muralla Roja në Calpe, Spanjë

Muzeu ArtScience në Singapor

Porta Kryeqyteti në Abu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe

Salla e Tregut në Roterdam, Holandë

Muzeu Guggenheim në Bilbao, Spanjë

Kunsthaus Graz në Graz, Austri

The post 14 ndërtesa fantastike që ju çojnë në një univers paralel appeared first on RTV21.

---- ----
-----