Ballina Lajme Bota/Rajoni 135 raste të reja të COVID -19 dhe 4 të vdekur

135 raste të reja të COVID -19 dhe 4 të vdekur

99
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 1259 testime dhe janë regjistruar 135 raste të reja të COVID -19.

– Shkup 76
– Kumanovë 6
– Dibër 2
– Shtip 6
– Prilep 1
– Tetovë 13
– Strugë 7
– Manastir 3
– Ohër 1
– Kavadarci 1
– Gostivar 10
– Gjevgjeli 1
Makedonski Brod 1
– Kratovë 1
– Sveti Nikole 2
– Kërçovë 3
– Resnje 1

----

Humbën jetën 4 pacientë, një pacient nga Shkupi, një nga Tetova, një nga Ohri dhe një pacient nga Kërçova.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 142 pacientë të shëruar.

– Shkup 68
– Shtip 3
– Prilep 1
– Tetovë 15
– Strugë 15
– Ohër 15
– Gostivar 7
– Kriva Palankë 1
– Koçani 1
– Probishtip 1
– Kratovë 5
– Sveti Nikole 6
– Resnje 4

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 79,392 teste për COVID -19. Sot nuk ka testime nëpërmjet skriningut.

Numri i përgjithshëm i kojotave të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 8332, numri i pacientëve të shëruar është 4468 numri i atyre që humbën jetën është 389 dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3475.

The post 135 raste të reja të COVID -19 dhe 4 të vdekur appeared first on ShqipMedia.

----- ----