Ballina Lajme nacionale 12 viktima dhe 494 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

12 viktima dhe 494 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

7
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
12 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 3,788 teste të realizuara, 494 persona kanë rezultuar pozitivë për Covid-19.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i viktimave që kanë humbur jetën që nga fillimi i pndemisë ka arritur në 2,008 persona, ndërsa numri i rasteve aktivë është 13,236 persona.

Sakaq gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 1,009 pacientë.

/abcnews.al/

The post 12 viktima dhe 494 raste të reja me Covid-19 në Kosovë appeared first on Abc News.

---- ----
-----