Ballina Lajme nacionale 12 të vdekur dhe 557 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

12 të vdekur dhe 557 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

12 persona që ishin të prekur me Covid-19 vdiqën, ndërsa, u konfirmuan edhe 557 raste të rjea me Covid-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri. Ndërkaq, u shëruan 368 qytetarë.

Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 491 pacientë, 32 në terapi intensive, 7 pacientë janë të intubuar.

Në total në Shqipëri janë infektuar 38.182 qytetarë, 18.849 janë shëruar dhe 810 persona që kanë qenë të prekur me Covid-19 kanë vdekur./vizionplus

The post 12 të vdekur dhe 557 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----