Ballina LifeBizare 110 vjeçarja bëhet sensacion në TikTok brenda natës

110 vjeçarja bëhet sensacion në TikTok brenda natës

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

 

Një stërgjyshe 110-vjeçare është bërë sensacion brenda natës në TikTok me një këngë.

Interpretimi i Amy Hawkins i këngës popullore të Luftës së Parë Botërore “It’s a Long Way to Tipperary” u incizua nga stërnipi i saj në ditëlindjen e saj.

Video që nga koha e publikimit ka grumbuluar mbi 100,000 shikime, transmeton rtv21.tv.

Zonja Hawkins, nga Monmouth, ishte një interpretuese e cila kishte bërë një turne në Mbretërinë e Bashkuar – por nëna e saj e ndaloi atë të ngjitej në skenë, pasi nuk ishte “e respektueshme”.

Ajo tani jeton me tre breza të tjerë të familjes së saj.

Aplikacioni TikTok, i cili filloi vetëm në 2016, aktualisht ka më shumë se një miliard përdorues, të cilët krijojnë dhe ndajnë video të shkurtra në platformë./21Media

The post 110 vjeçarja bëhet sensacion në TikTok brenda natës appeared first on RTV21.

---- ----
-----