Ballina Lajme nacionale 11 vjeҫari humbi jetën në rrethana të dyshimta, por ja ҫfarë do...

11 vjeҫari humbi jetën në rrethana të dyshimta, por ja ҫfarë do të ndodh nesër

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një 11 vjeҫar nga Fushë Kosova humbi jetën në rrethana të dyshimta.

Sipas raportimeve dhe deklarimeve të prokurorisë, në trupin e tij pati shenja keqpërdorimi.

Lidhur me rastin e 11 vjecarit të komunitetit rom, nesër Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë do të mbajë konferencë të jashtëzakonshme.

Kjo për të diskutuar lidhur me rrethanat e dyshimta për privimin nga jeta të 11 vjeҫarit.

Vogëlushi i komunitetit rom ishte gjetur pa shenja jete në afërsi të një objekti banesor në Fushë Kosovë.

Ndërsa, nëna e tij e ka akuzuar një 20 vjeçar, po ashtu rom, për rastin e djalit të tij.

---- ---- ----
-----