Ballina LifeBizare 11 shembuj që dëshmojnë se koha është e pamëshirshme për gjithçka

11 shembuj që dëshmojnë se koha është e pamëshirshme për gjithçka

38
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Njerëzit thonë se “koha ikën” dhe kjo është diçka që të gjithë e vërejmë kur fëmijët, kafshët shtëpiake rriten dhe prindërit tanë plaken. Asgjë nuk i shpëton kalimit të kohës, shkruan Bright Side, përcjell rtv21.tv

Mendoni për ato shkallë që njerëzit i kanë zakon të ngjiten e të zbresin për dekada, ndoshta në një bibliotekë publike, ose në një muze. Nëse duam të gjejmë kuptimin e vërtetë të “koha fluturon”, gjëja më e mirë që mund të bëjmë është të shohim përreth dhe të përpiqemi të kujtojmë se si dukeshin disa nga gjërat që përdorim çdo ditë kur i kemi blerë për herë të parë.

Më poshtë ju sjellim disa shembuj të gjërave që kanë pësuar ndryshime drastike me kalimin e kohës./21Media


The post 11 shembuj që dëshmojnë se koha është e pamëshirshme për gjithçka appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----