Ballina Lajme nacionale 100 aktivistë të AAK-së në Vushtrri i bashkohen PDK-së

100 aktivistë të AAK-së në Vushtrri i bashkohen PDK-së

31
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Partitë politike në vend po vazhdojnë fushatën para zgjedhjeve.

PDK ia ka marrë 100 aktivistë AAK-së në Vushtrri.

Këtë e ka bërë të ditur, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli përmes një postimi në Facebook, shkruan lajmi.

Ai u ka bërë thirrje edhe të tjerëve të bashkohen sipas tij për një të ardhme më të mirë.

Ky është postimi i plotë i Veselit në Facebook:

Partia Demokratike e Kosovës, si subjekti më i madh politik në vend, po vazhdon të rritet edhe më shumë në çdo lagje, fshat e qytet. Luftës sonë kundër korrupsionit dhe nepotizmit sot iu bashkuan edhe mbi 100 aktivistë të AAK-së, pjesë e strukturave të saj në Vushtrri.

Ne jemi besim dhe shpresë për të gjithë qytetarët tanë!

Bashkohuni me mua për ndërtimin e një të ardhme më të mire.

---- ----
----
----- ----
-----