Ballina Lajme nacionale 10 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

10 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

8
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Nga Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2118 testime të realizuara 403 persona janë diagnostifikuar me virusin korona.

Shkup-165, Kumanovë-30, Dibër-9, Shtip-4, Prilep-10, Tetovë-14, Strugë-11, Veles-25, Manastir-10, Ohër-19, Kavadarc-22, Gostivar-11, Gjevgjeli- 8, Strumicë-13, Radovish-3, Krushevë-4, Koçan-14, Probishtip-1, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-2, Berovë-3, Vinic-2, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-1, Kërçovë -4, Resnjë-4 dhe Negotinë-11.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 339 pacientë të shëruar, ndërkaq 10 pacientë nuk kanë mundur të fitojnë betejën me Covid-19./TV21

The post 10 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----