Ballina AKTUALE 10 raste të reja, pozitive me COVID-19 në Bujanoc

10 raste të reja, pozitive me COVID-19 në Bujanoc

94
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

10 Persona nga Bujanoci, kan rezultuar pozitiv me virusin korona të hënën dhe rezultatet e tre testeve të tjera PCR priten, sipas të dhënave të fundit nga Qendra Shëndetësore.

Me këto 10 raste të reja, numri i përgjithshëm i të infektuarve në dhjetor arriti në 186, ndërsa në nëntor ishin 230.

Që nga fillimi i muajit, më shumë se 2,000 ekzaminime janë kryer në vendë, përfshirë 108 fëmijë.

---- ----
----
-----
-----