Ballina Lajme nacionale 1 mijë e 359 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

1 mijë e 359 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë është 1 mijë e 359.

Deri më tani numri total i rasteve pozitive është 15 mijë e 663, ndërsa janë shënuar 627 viktima.

13 mijë e 677 pacientë raportohet se janë shëruar.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 15 raste, komuna Fushë Kosovë 4 raste, komuna Prizren 4 raste, komuna Gjilan 3 raste, komuna Mitrovicë 3 raste, komuna Podujevë 2 raste, komuna Skënderaj 2 raste, komuna Suharekë 2 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga një rast Drenas, Ferizaj, Gjakovë, Kamenicë, Lipjan dhe Vushtrri./21Media

The post 1 mijë e 359 raste aktive me COVID-19 në Kosovë appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----