Ballina Lajme nacionale 1 mijë e 321 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

1 mijë e 321 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

31
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

 

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 3 mijë e 836 testime të realizuara, 1 mijë e 321 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Rastet pozitive janë nga: Shkup-583, Kumanovë-100, Dibër-12, Shtip-40, Prilep-57, Tetovë-80, Strugë-13, Veles-64, Manastir-50, Ohër-31, Kavadarc-23, Gostivar-46, Gjevgjeli- 22, Strumicë-15, Kriva Pallankë-9, Radovish-5, Krushevoë-8, Koçan-29, Probishtip-6, Demir Hisar-10, Makedonski Brod-2, Pehçevë-5, Berovë-3, Vallandovë-4, Vinic -13, Dellçevë-6, Kratovë-4, Sveti Nikollë-12, Kërçovë-35, Resnjë-10 dhe Negotinë-24.

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 433 pacientë të shëruar nga korona virusi.

Të shëruarit janë nga: Shkup-207, Kumanovë-20, Shtip-13, Prilep-32, Tetovë-42, Veles-11, Manastir-19, Kavadarc-6, Gostivar-7, Gjevgjeli-13, Strumicë-10, Kriva Pallankë-3, Radovish -6, Koçan-11, Probishtip-4, Berovë-5, Vinicë-4, Kratovë-1, Sveti Nikollë-7, Kërçovë-10, Resnjë-1 dhe Negotino-1.

Ndërkaq betejën me virusin korona e kanë humbur 26 pacientë.

Viktimat ishin nga: Shkup-7, Ohër-3, Shtip-2, Manastir-2, Strugë-2, Radovish-2, Prielp-1, Tetovë-1, Veles-1, Kavadarc-1, Gostivar-1, Strumicë-1, Kriva Pallankë-1, Dellçevë-1./TV21

The post 1 mijë e 321 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----