Ballina Sport ​Zidane: Mos të nxitojmë për Hazard

​Zidane: Mos të nxitojmë për Hazard

30
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka thënë se nuk duhet të nxitojnë për të parë rikthimin e sulmuesit, Eden Hazard.

Hazard u transferua këtë verë për 100 milionë euro nga Chelsea dhe disa javë më herët ka fituar çmimin lojtari më i mirë në Evropa Ligë.

Belgu është lënduar, andaj nuk ka mundur të luaj ndonjë ndeshje në kampionatin spanjoll.

Tekniku francez ka thënë se do të shoh nëse do ta lejojë belgun të luaj këtë të shtune.

“Duhet të jemi të qetë me të, ka një javë që është rikthyer. Të gjithë duam ta shohim, por duhet të jemi të qetë. Ka shumë presion, është i përgatitur, mirëpo do të shoh çfarë do të bëj”, deklaroi ai.

The post ​Zidane: Mos të nxitojmë për Hazard appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ----
----
----- ----
-----